YENİ EVİNİZE TAŞINMADAN ÖNCE YAPMANIZ GEREKENLER

Yeni bir ev; hayata açılan yeni, temiz bir sayfa gibidir. Yaşayacağınız güzel anları veya hayata dair deneyimleri olacaktır. Yeni bir tecrübedir. O yüzden bu işi yaparken her şeyin dörtdörtlük olmasını isteriz. Sıcacık yeni yuvanıza taşınmadan önce bizce yapabileceğiniz ve bu taşınma stresini maddi ve manevi olacak şekilde hafifletebileceğinize inandığımız birkaç yöntemimiz bulunmakta.

1- Kullanmadığınız giysilere güle güle deme vakti geldi.

Zamanında güzel planlar yapıp aldığınız lakin hiç dokunmadığınız kıyafetler var ya evet onlardan bahsediyoruz. Bu giysiler, elbiseler, ayakkabıların kullanılmadan durmalarının dışında ek olarak başka sorunlara da yol açıyor olması da cabası. Bu sorunlar demişken aslından bu kıyafetlerin dolabınızda işgal ettiği yerden söz ediyoruz. İşgal etmesi bir yana, hali hazırda kullanımınıza amade birçok kıyafeti de fark etmeyi de engellemekte. O yüzden bu giysilerinizle vedalaşmanızı öneririz bunun en güzel yolu ise ihtiyaç sahiplerini ulaştırmak olsa gerek.

2- Dosyalar ve evraklar.

Her yeni aldığınız eşya ile artan garanti belgesi toplulukları, mülkünüzün ya da arabanızın olmazsa olmaz evrakları, sigorta poliçeleriniz elbette vardır. Bunları güvenle saklayan dolabınızın içinde tarihin tozlu birer sayfası gibi ihtiyaç duyulabilecek günü beklemekte lakin artık unuttuğunuz ve bir daha ihtiyaç duymayacağınızı da aklınıza getirmenizde yarar var. Bu sebeple taşınmadan önce bu evrakları bir araya toplayıp güzelce bir taramanız ve ayrıştırmanız gerekecektir. Belki belli mi olur önceden bir bankaya yatırıp unuttuğunuz bir vadeli hesabınız vardır.

3- Eşya planlaması.

Yeni bir ev öncelikle artık yeni bir düzen demek o yüzden şu an hali hazırda kullandığınız eşyalar yeni evinize uygun mu değil mi kontrol edilmesi lazım. Yeni evinize eşyalarınız fazla mı gelecek yoksa boş mu kalacak önceden bunları planlayıp ona göre elinizde eskiyen veya gözden çıkarabileceğiniz eşyaları ihtiyaç sahiplerine vermeyi düşünmelisiniz. Taşındığınız ev daha büyük ise kendinize bir taşınma hediyesi almak için bundan daha büyük bir fırsat yok.

4- Eskileri çöpe atmak.

Artık yeni bir eviniz var ve eminiz ki yıllardır kullandığınız “Ne gerek var yahu değiştirmeye” dediğiniz birçok mobilyanız mevcut. Dediğimiz gibi evinizi yeni temiz bir sayfa gibi hissedin ve onun için en iyisini hayal edin. Eski eşyalarınızdan kurtulun.

5- Aynı eşyanın bir ikincisine daha ihtiyacınız yok

Eminiz ki aynı amaca hizmet eden birden fazla eşyanız mevcut bunların arasından durumu daha iyi olanı ayırıp diğerini eleyerek yükünüzü hafifletmeniz gerekmektedir. Kullanmayı beğendiğiniz için aynı ve sağlam olan bir ürünü tekrar almışlığınız vardır elbet, bu bir limon sıkacağı olsa bile arasından sadece bir tanesini tercih ederek yükünüzü ve yeni evinizde nakliye hızınızı kayda değer şekilde arttıracağına eminiz.

Tüm bu işlemler sırasında size yardımcı olmak ve yükünüzü paylaşmak ise bizim görevimizdir. Güven-Taş ailesi olarak taşınmanızı ve yeni evinize daha rahat hazırlanmanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. İzmir’in en tecrübeli ve uzman nakliyat firması olarak sürecin bir parçası olmak isteriz.