YENİ BİR ŞEHİRE TAŞINIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

1- Taşınacağınız şehir hakkında olabildiğince çok bilgi edinin

Yaşam standartlarımız yükseldikçe yaşadığımız şehirden daha farklı beklentilere girmekteyiz bu sebeple şehre bakış açımız ve taleplerimiz değişiklikler göstermekte. Tüm bu talepler doğrultusunda taşınacağınız şehirle ilgili ön bilgi almak araştırma yapmak öncelikleriniz arasında olmalı. Şehrin trafik durumu ile ilgili bilgiler edinmenizde de yarar var. Bu bilgileri edinmek için orada yaşayan veya yakın dönemde yaşamış bir arkadaşınıza danışabilirsiniz veya hali hazırda bazı bilgiler, ilgili belediyelerin sitelerinde bulunmaktadır.

2- Semtinizi iyi öğrenin

Semtiniz artık sizin ana yaşam alanlarınızdan biri olacak o yüzden imkanlarıyla ilgili olabildiğince şey öğrenmek çok önemli. Yakınlarda hangi okullar, bankalar, restoran ve pazar yerleri, otopark durumu gibi etkenler semtinizi seçmenizde veya çoktan seçim yapmanız halinde duruma hazırlıklı olmanızı sağlar.

3- Toplu ulaşım imkanları

Taşınmanız ardından şehir içi ulaşım adaptasyon sürenizi minimumda tutmak için şehrin toplu ulaşım alt yapısını, varsa metro ağlarını, aktarma noktalarını öğrenmeniz, bu alışma sürecinde harcayacağınız vakti azaltmak için mükemmel bir yol.

4- Planlı toparlanma

Eşyalarınızı nakliye gününden önce toparlamış ve gruplandırmış olmanızda büyük fayda var. Kutuların üzerine evin hangi bölümü ile ilgili olduğunu belirten bir yazı yazmanız ise yeni evinizdeki yerleşme sürecinizi bariz bir şekilde kısaltacaktır.

5- Nakliye şirketi tercihi

Yeni bir şehre taşınma sürecindeki en önemli etkenlerden biri de seçeceğiniz nakliyat firması olacaktır. Yukarı bahsettiğimiz tüm bilgiler öneri niteliği taşısa da nakliye şirketiniz bunu eyleme geçirecek araç olacak. Bu sebeple eşyalarınızın güvenli bir şekilde taşınmasını sağlamak asıl amaç olmak durumunda. Anlaştığınız evden eve firmasının kurumsal yapıda olması taşınma sürecinizi rahatlatmak için önemli bir etken. Eşyalarınızın güvenle ulaşması için özenle ve titiz çalışabilecek bir ekip bulmanızda yarar var.

25 yıllık tecrübemiz ve kurumsal yapımızla Güven-Taş ailesi olarak şehirler arası nakliye işlerinizde omuzlarınızdaki yükünüzü hafifletmek ve nakliyat işleminizi titizlikle icra etmek bizim için büyük bir mutluluktur.