TAŞINACAĞINIZ EVİN TEMİZLİĞİ NASIL YAPILMALI?

1- Tadilat ihtiyacı olup olmaması

Yeni evinizin duvarlarında rutubet olup olmadığı veya parkelerinizde kabarmış yerlerin düzeltilmesiyle ilgili adımlar atmanızda yarar var. Öncelikle yeni ev, temiz bir sayfa gibidir o yüzden olabildiği en iyi haline getirmek istemelisiniz. Boya, badana işlerini de unutmamalısınız.

2- Dip bucak temizlik

Evinizi baştan aşağı temizlemeniz, ilaçlama ve taşınma sürecine hazırlanmanız gerekmektedir. Bu süreçte tuvalet kapaklarınızı değiştirmenizi dahil tavsiye etmekteyiz. Temizliğe başlamadan bir gün öncesinde ise uzun süre evinizi havalandırmayı unutmayın.

3- Evinizi ilaçlatın

İlaçlama işlemleri ülkemizde dönemsel ve mevsimler olarak farklılıklar göstermekte lakin hali hazırda boş ve temiz evinizi ilaçlatmanız size ekstra avantaj sağlayacaktır. Evinizi her türlü haşerata karşı ilaçlatmayı unutmayınız.

4- Dekore etmek için kaçırmamanız gereken fırsat

Evinizi dekore etmek için taşınmadan önceki dönem bunun için biçilmiş kaftan. Evinizle ilgili değiştirmek istediğiniz şeyler mevcut ise bu işlemi fazla geciktirmemenizde yarar var. Hayal ettirdiğiniz dekorasyonu yapmak için daha fazla beklemeyin.

Yeni evinizdeki tüm bu işler bittikten sonra ise tek yapmanız gereken eşyalarınızı işinde uzman nakliye firmasına emanet etmek. Nakliye alanında 25 yıllık tecrübeyle, İzmir merkezli evden eve taşıma şirketimiz Güven-Taş ekibi olarak bu sürecin bir parçası olmaktan mutluluk duyarız.