İZMİR’E EN YAKIN TATİL YERLERİ

Türkiye’nin neresinde olursanız olun tatil ihtiyacı vazgeçilmez bir gerçek ve ülkemizde çoğunlukla yaşadığımız şehirlerin merkezlerinden herhangi bir tatil yerine gitmemiz bazen başlı başına bir çile olmakta, tabi eğer İzmir’de yaşıyorsanız bu sizin için bir problem değil. Büyükşehirlerin yoğunluğu ve stresinden kurtulmak istediğiniz vakit İzmir’de yaşayan insanlar için bu durum sadece 1 saatlik bir araba yolculuğundan ibaret.

İzmir’den kısa bir yolculukla ulaşabileceğiniz 4 önemli tatil beldesi.

1- Çeşme

Çeşme’nin son on yıldaki devamlı yükselişini görmemek kaçınılmaz. Her kesimden insanın kendi bütçesine uygun bir şey bulması ile Çeşme’nin yükselen yıldızını daha da yükseğe taşımakta. Son yıllarda da jet sosyetenin ve birçok ünlünün tercihi haline geldi. Yolda yürürken bile bir ünlüyle karşılaşmamanız neredeyse olanaksız.

2-Alaçatı

İzmir’e Çeşme’ye göre daha yakın olan Alaçatı tamamen jet sosyetenin kontrolü altına geçmiş durumda, şirin eski rum evleri, değirmeni ekolojik pazarı ve cıvıl cıvıl sokakları ile keyifli anlar geçirmemeniz gerçekten zor lakin Alaçatı’nın pek bütçe dostu olmadığı ile ilgili uyarmamış şart.

3-Foça

Foça, İzmir’den ulaşımı en yakın tatil beldesi olabilir. Eski Foça ve Yeni Foça olarak iki ayrı ilçe merkezi bulunan belde; mavi bayraklı plajları, gece pazarları ve temiz doğasıyla İzmirlinin gözde destinasyonlarından birisidir. Hatta hafta sonları Konak ve Karşıyaka’dan vapur seferleri bile mevcuttur

4-Sığacık

Seferihisar’a bağlı ve Sakin Şehir Ağı’nın (Citta Slow) ilk üyesi olan bu beldemiz dokusu ve içinizi dolduran huzuru ile tercih edilmesi gereken yerlerden biri. Huzurlu ve sakin bir hafta sonu için tercih edilecek ilk yer olmalı.

Şehirden uzaklaşmak artık her kesimin ihtiyacı, böyle sıcak samimi beldeler ise insanın taşınma ve bu yerlere yerleşme isteğini arttırmakta. Bizden size net öneri; bu beldeleri kesinle gezmelisiniz. Gördüklerinizi beğenmemeniz kesinlikle kaçınılamaz bir gerçek lakin olur da gittiğiniz yerde kalmak, yerleşmek isterseniz merak etmeyin,evden ve taşımada İzmir’in en güvenilir taşıma firması olan Güven-Taş ailesi olarak eşyalarınızın nakliyesini özveri ile ilgilenir ve size ulaştırırız.