HEMEN İZMİR’E TAŞINMAK İÇİN 5 ÖNEMLİ SEBEP

Ege’nin incisi güzel İzmir’e taşınmak son dönemlerde herkesin aklına gelmeye başlayan bir durum oldu. İnsanların, İzmir’i tercih etme sebeplerinden biri de diğer büyükşehirlere oranla daha rahat bir yaşam sunması olsa gerek. Sizin de bu akıma kapılmanızı sağlayacak birkaç neden göstermek de boynumuzun borcu olsun.

1-İstanbul’a kıyasla trafikte geçireceğiniz vakit.

Öncelikle İzmir’de bir yerden bir yere ulaşabilmek için öyle uzun saatler yolda trafikte veya toplu taşımada vakit harcamanıza gerek yok gelişmekte olan toplu taşıma sistemi ile dört farklı ulaşım alanıyla bağlantılı noktalar aracılığıyla hemen hemen her yere ulaşmak gayet mümkün. Otobüsten inip vapura, vapurdan inip metroya, metrodan inip tramvaya binmek gibi bir sürü tercihiniz mevcut hem de tek bilet parasına. Toplu taşıma ile olsun olmasın, İzmir’in en uzak bir köşesinden diğer yerine ulaşmanız 1 saatinizden fazla almayacaktır.

2-Her nefesinizde içinizi açacak havası

İzmir’in iklim şartlarına gelirsek artık havasından mıdır suyundan mıdır bilemeyiz lakin her nefesinizde yaşadığınız dakikaları daha keyifli kılan bir aurası mevcut. Güzel İzmir.

3- Vazgeçilmez kahvaltılığı BOYOZ!

İzmir’e has bu yiyeceğin tadını bir kere almayan kişi bilemez lakin sadece İzmir’e yerleşmek için büyük bir sebep olduğu kesin. Yanında taze demlenmiş çay, kaynamış yumurta ve zeytinle İzmirli’nin vazgeçilmez kahvaltısı.

4-Denizin tadını çıkarmak için yollarda saatler geçirmeye gerek yok

Yıllık izninize harcamayı düşüneceğiniz tatil beldelerine yolda geçireceğiniz maksimum bir buçuk saat ile hafta sonunun tadını çıkarma şansı. Kuşadası, Foça, Çeşme, Urla, Seferihisar, Karaburun ve Alaçatı gibi gözde tatil beldelerine İzmir şehrinin sağladığı toplu taşımayla bile ulaşmanız mümkün.

5-Güler yüzlü İnsanı

İnsanlar bu şehirde birbirlerine nedensizce selam vermekten, halini hatırını sormaktan asla çekinmezler.

Diğer büyükşehirlere oranla yolda yürürken size bakıp gülümsemesini eksik etmeyen birçok insanla karşılaşmanız muhtemel.

 

Tüm bu bahsettiklerimiz hemen şimdi İzmir’e taşınmak için yeterli sebepler olacaktır diye düşünmekteyiz ve olur da karar verirseniz Güven-Taş ailesi olarak, Türkiye’nin herhangi bir şehrinden başka bir şehrine ve en önemlisi İzmir’e kadar size refakat etmek bizim için mutluluktur.